سفر و گردشگری به جزیی جدایی ناپذیر از زندگی امروز تبدیل شده است. سفر دیگر کالایی لوکس محسوب نمی شود و همه افراد از هر قشری سفر را در برنامه زندگی خود قرار می دهند. در این میان انتخاب وسیله مناسب سفر اهمیت خاصی دارد. به خصوص در سفر به مقاصد دوردست که در اکثر مواقع، بهترین وسیله سفر ، هواپیما خواهد بود. چامگیر خرید بلیط هواپیما را برای شما آسان ساخته است.

خرید بلیط هواپیما ، آسان و بی دردسر

خرید بلیط هواپیما ، همواره یکی از دغدغه های مسافران است. اگرچه امروزه سیستم های آنلاین مختلفی برای خرید بلیط هواپیما ایجاد شده اند، اما گاهی پیچیدگی موجود در این سیستمها، مشکلاتی را برای خریداران ایجاد می کند. تلاش ما در چامگیر این است که پیچیدگی‌های خرید بلیط را برعهده بگیریم و بلیط مناسب برای شما تهیه کنیم. برای این کار از شما درخواست می کنیم که فرم مقابل را تکمیل کنید و برای ما ارسال نمایید. همچنین اگر سوالی دارید می توانید با ما تماس بگیرید:

 تماس از طریق تلگرام

88946541  --  09213613868

چامگیر عضوی از Iran Sky Group است و بلیط هواپیمای شما از این طریق صادر می گردد.

سوالات متداول

1هواپیمایی های داخلی و خارجی چه تفاوتی دارند؟
شرکت‌های هواپیمایی، از انواع مختلفی از هواپیما استفاده می کنند. بنابراین یکی از تفاوت‌ها نوع هواپیماهایی است که استفاده می کنند. با توجه به خرید هواپیماهای جدید طی ماه های گذشته، ناوگان هوایی ایران نیز در حال نوسازی است.

اما تفاوت مهمی که می توان عنوان کرد در کانکشن های پروازی است. شرکت‌های هواپیمایی داخلی مثل ایران‌ایر ، ماهان، آسمان و ... تقریبا تمام مقاصد پروازی را مستقیم و بدون توقف در بین راه طی می کنند. اما شرکتهای خارجی مثل ترکیش‌ایرلاین ، قطرایرویز ، امارات و ... ابتدا به شهر آشیانه خود پرواز می کنند و سپس به مقصد می روند. مثلا هواپیمایی تهران - پاریس با هواپیمای ترکیش، ابتدا به فرودگاه آتاتورک استانبول و سپس به پاریس پرواز می کند.

2پرواز سیستمی و چارتر چه تفاوتی با هم دارند؟
پروازهای سیستمی ، با نرخ مصوب هستند که معمولا بالاتر از نرخ پروازهای چارتر است. اما این مزیت را نسبت به پروازهای چارتر دارند که به شما امکان تغییر تاریخ و کنسل کردن سفارش مطابق مقررات پروازی می دهد.

پروازهای چارتری، پروازهایی هستند که شرکتهای مسافرتی یا آژانسهای عمده فروش به طور کامل یا تعدادی از صندلی‌ها خریداری می شوند و با توجه به سیاست های آن شرکت قیمت گذاری می شوند. قیمت پروازهای چارتری ممکن است در هر روز متفاوت باشند.

3میزان بار مجاز برای هر مسافر چقدر است؟
از نظر تعداد، هر مسافر به طور معمول اجازه دارد یک کیف دستی و یک چمدان همراه داشته باشد. کیف دستی را می توان داخل هواپیما برد و در محل مخصوص بالای صندلی‌ها قرار داد. اما چمدان را باید کانتر مخصوصی که برای پرواز شما باز می شود تحویل دهید و کارت پرواز دریافت کنید.

حجم ساک دستی (Carry on baggage) و وزن چمدان (Hold baggage) در هواپیمایی‌های مختلف متفاوت است. بار مجاز اکثر شرکتها برای چمدان، 23 کیلوگرم است و بار مجاز داخل هواپیما 6 کیلوگرم است که البته سایز چمدان و ساک هم نباید بیش از حدمجاز بزرگ باشد. برخی شرکتها مثل ایران‌ایر، 30 کیلوگرم را مجاز می دانند. بار بیشتر از حد مجاز، مستلزم پرداخت هزینه بیشتر است. در صورتی که هنگام خرید بلیط هزینه اضافه را پرداخت نکنید، در فرودگاه یا مجبور به کاهش بار هستید و یا باید جریمه زیادی را پرداخت کنید.

4تفاوت نرخ پرواز برای سنین مختلف چقدر است؟
هر فردی که به عنوان مسافر وارد هواپیما شود باید بلیط داشته باشد. حتی یک نوزاد یک ماهه. اما نرخ خرید بلیط سیستمی برای هر گروه متفاوت است.

در سیستم فروش بلیط، هر فرد بالای 12 سال، بزرگسال محسوب می شود و نرخ صدور بلیط برای او به طور کامل محاسبه می شود. خردسالان 2 تا 12 سال، برای پروازهای داخلی 50% و برای پروازهای خارجی 75% نرخ بلیط یک فرد بالغ محاسبه می شود. برخی هواپیمایی ها (مثل هواپیمایی ماهان) نرخ خردسال پرواز داخلی را هم 75% محاسبه می کنند. برای نوزادان زیر 2 سال، صندلی تعلق نمی گیرد. اما هزینه آنها با احتساب 10-15% محاسبه می شود. طبق قوانین امنیت پرواز، هر فرد می تواند یک نوزاد به همراه داشته باشد.

به طور معمول در پروازهای چارتر، نرخ خردسال و بزرگسال یکسان است.
5ساعت ها در بلیط هواپیما چگونه هستند؟
تمام ساعتها در بلیط هواپیما به صورت محلی مشخص می شوند. به این معنی که اگر مثلا یک بلیط تهران استانبول در دست شماست، ساعت حرکت یا Departure time ، ساعت به وقت ایران است. زمان رسیدن یا Arrival time ، ساعت به وقت استانبول ترکیه است. همیشه به محض رسیدن به مقصد، ساعت خود را با ساعت فرودگاه تنظیم کنید.
6اشیا و اقلام ممنوع برای پرواز چه مواردی هستند؟
شما در هواپیما از همراه داشتن هر گونه جسم تیز و برنده، اسپری، مایعات و مواد بو دار(مثل سرکه) منع می شوید. لیست کاملی از این ممنوعیت های ورودی و خروجی را می توانید در این لینک مشاهده نمایید.

مشخصات درخواست

  • لطفا تاریخ را با ذکر نام ماه بنویسید

 

مشخصات متقاضی

 

تایید هویت انسانی