وبلاگ – مقالات گردشگری

۲۷ بهمن, ۱۳۹۵
هتلهای نزدیک سفارت در آنکارا

هتلهای نزدیک سفارت در آنکارا

شهر آنکارا پایتخت سیاسی ترکیه است. این شهر همانند شهرهای توریستی ترکیه مثل استانبول و آنتالیا و ازمیر از جاذبه های زیادی برخوردار نیست. با این حال وجود سفارت های کشورهای آمریکا و انگلیس و کانادا آن را به شهری مهم برای ایرانیان تبدیل کرده است. اینجاست که یافتن هتلهای نزدیک سفارت در آنکارا اهمیت ویژه ای می یابد.
۱۹ بهمن, ۱۳۹۵
اخذ ویزای کشورهای آسیایی

مدارک مورد نیاز برای ویزای کشورهای آسیایی

جاذبه های تاریخی و طبیعی کشورهای آسیایی چیزی کم از کشورهای اروپایی ندارد. از طرفی اخذ ویزای کشورهای آسیایی به سختی ویزای شینگن نیست. در این مطلب شما را با مدارک لازم برای اخذ ویزای کشورهای روسیه، چین، هند، تایلند و اندونزی آشنا می کنیم.
۲۷ دی, ۱۳۹۵

استانبول کارت چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد

در استانبول برای پرداخت هزینه استفاده از وسایل نقلیه غیرتاکسی مثل اتوبوس، تراموا، مترو و متروبوس می‌توانید از استانبول کارت استفاده کنید. داشتن این کارت می‌تواند هزینه تردد را کاهش دهد. هر عدد از آن قابل استفاده برای چند نفر است. هزینه صدور استانبول کارت از دستگاه های خودکار ۶ لیر و هزینه خرید آن از ایستگاههای فروش کارت، روزنامه فروشیها یا سوپرمارکتهای بزرگ ۷ لیر است که همان موقع می توان آن را شارژ کرد.
۱۹ دی, ۱۳۹۵

کدام نوع از بلیط قطارهای اروپا مناسب من است؟

سفر با قطار در اروپا خاطره ای فراموش نشدنی است. در این مطلب شما را با انواع بلیط قطارهای اروپا آشنا می کنیم. بلیطهای تاریخ دار و Open ticket ، بلیط های چاپ در خانه و چاپ در ایستگاه و همه مواردی که شما باید در مورد آنها بدانید در این مطلب جمع آوری شده است.
۱۳ دی, ۱۳۹۵

چگونه گوگل در سفر به ما کمک می کند

اگر قصد سفر داشته باشید، از لحظه اول که تصمیم می گیرید تا زمانی که از سفر بر می گردید، تکنولوژی می تواند نقش پررنگی در بهبود کیفیت سفر شما داشته باشد. در این میان این روزها نقش گوگل در سفر بیش از پیش خودنمایی می کند. در این مطلب با چند مورد از قابلیت های گوگل که در سفر می تواند مورد استفاده قرار بگیرد آشنا شوید.