زیباترین شهرها برای سفر کریسمس در اروپا

رزرو هتل منطقه فاتح استانبول
هتلهای منطقه فاتیح استانبول
۱۴ آذر, ۱۳۹۵
راهنمای حمل و نقل عمومی استانبول
حمل و نقل عمومی استانبول
۲ دی, ۱۳۹۵

زیباترین شهرها برای سفر کریسمس در اروپا

خدمات سفر کریسمس در اروپا

کریسمس در اروپا معادل برف است. معادل رسم‌های قدیمی، آوازهای کریسمسی در کلیساهای گوتیک، رنگ، نور و بازارهای کریسمس به سبک قدیمی مملو از چراغ و حباب‌های مخصوص تزیین درخت کریسمس. در این مطلب برخی از زیباترین شهرهای اروپا در کریسمس را معرفی می کنیم.

وین اتریش در کریسمس

وین یکی از زیباترین شهرهای اروپاست. زیبایی این شهر در روزهای نزدیک کریسمس دوچندان می شود. روح کریسمس در تمام خیابانهای این شهر جریان دارد. بازارهای کریسمس، نوشیدنی های خاص این شهر و جشنهایی که همراه با آوازخوانی اجرا می شوند، بسیار سرگرم کننده و جذاب هستند. همچنین می توانید اسکیت سواری هیجان انگیز در میدان Rathausplatz را تجربه کنید و از موزه SnowGlobe دیدن کنید.

هواپیمایی ایران ایر و هواپیمایی اتریشی (Austrian) از تهران به مقصد وین مستقیم پرواز می‌کنند. همچنین با قطار مستقیم می‌توان از شهرهای ونیز، زوریخ، مونیخ، فرانکفورت، نورنبرگ، پراگ و چند شهر دیگر به وین رسید یا از وین به این شهرها سفر کرد.

اسکیت سواری در میدان مرکزی وین در کریسمس

کریسمس در کپنهاگ دانمارک

در هفته‌های آخر دسامبر امواج کریسمی از همه جای کپنهاگ در هوا پخش می‌شود. این شهر با مردم خونگرم و کافه‌های دنج، نوشیدنی‌های مخصوص و خوراکی‌های خوشمزه‌اش مشتاق دیدن شور و شوق مردم است. اما لطف کریسمس در هیچ جای شهر مثل پارک Tivoli Gardens نیست. قدیمی‌ترین پارک موضوعی جهان که در سال ۱۸۴۳ افتتاح شده و از آن زمان هر سال میزبان حدود ۵ میلیون نفر از مردم و کودکان بوده تا اوقات لذت بخشی را در آنجا تجربه کنند.

در کپنهاگ می‌توانید از اسکله Nyhavn که برای کریسمس تزیین میشود دیدن کنید. برای خرید به بازار کریسمسی quirky Christiana سر بزنید. پرواز مستقیم ماهان در روزهای یکشنبه و پنجشنبه بین تهران و کپنهاگ رفت و آمد می کند. با قطار هم می‌توان بین کپنهاگ و شهرهای هامبورگ، و استکهلم سفر کرد. پروازهای ارزان ایزی جت و رایان ایر هم از شهرهای مختلف به کپنهاگ پرواز می‌کنند.

کپنهاگ در کریسمس

کریسمس باواریایی در نورنبرگ

برای سفر کردن به نورنبرگ احتمالا هیچ وقت سال بهتر از ایام کریسمس نیست. از ایران به نورنبرگ پرواز مستقیمی نیست. اما می‌توان با ایران ایر (روزهای شنبه دوشنبه چهارشنبه) یا لوفتهانزا (هر روز) به فرانکفورت سفر کرد و سپس با قطار به نورنبرگ سفر کرد. راه دیگر، سفر به مونیخ با پرواز مستقیم ماهان (یکشنبه سه شنبه) است. از آنجا هم می‌توانید با قطار سریع السیر ICE به نورنبرگ سفر کنید.

یکی از با قدمت‌ترین و زیباترین بازارهای کریسمس در اروپا هر سال در نورمبرگ برپا می‌شود. این شهر که تاریخ آن به قرون وسطی باز می‌گردد، با نماهای خیره کننده خود در ترکیب با تزیینات کریسمس، زیبایی مسحورکننده‌ای می‌یابد. اگر به این شهر سفر کردید، حتما شیرینی lebkuchen که یکی از شیرینی‌های آلمان با طعم زنجفیل، هل، دارچین یا طعم های دیگر است و نوشیدنی محبوب glühwein را تست کنید. چرخ و فلک‌های چوبی با ظاهری قدیمی سرگرمی خوبی برای کودکان هستند.

اگر خواستید از موزه دیدن کنید، حتما به موزه اسباب بازی نورنبرگ سر بزنید. این شهر در ساخت اسباب بازی شهرت دارد.

نورنبرگ در کریسمس

 زیباییهای کریسمس در اروپا

کریسمس در اروپا و همه جای جهان با زرق و برق و درختان کاج تزیین شده و گوی‌های رنگین شیشه ای و خرید شیرینی و خوراکی همراه است. بسیاری شهرهای دیگر هم در این مطلب می توان نام برد که شاید حتی از نظر شما زیباتر از شهرهای بالا باشند. برای اینکه بیش از حد مطلب مان طولانی نشود، از شما دعوت می کنیم تا این ویدیوی زیبا از شهرهای مختلف اروپا در کریسمس را ببینید.

 

دیدگاه ها بسته شده است